Amasya Üniversitesi Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı ve Tıp Fakültesi iş birliğinde Amasya Üniversitesi Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarında 25-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında birincisi düzenlenen “Temel Uygulamalı Hücre Kültürü ve Moleküler Analizler” kursu Türkiye’nin birçok üniversitesinden  farklı branşlardaki katılımcılarla gerçekleştirildi.

Programa, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Apaydın ve Prof. Dr.  Recep Kürkçü, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Polat, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Kılıç, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Akın Tekcan, Genel Sekreter Duran Çuhadar, akademisyenler-lisansüstü öğrencilerin yanı sıra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nden akademisyenler katıldı.

Açılış konuşmasında MAULAB müdürü Doç. Dr. Betül Canımkurbey, “Bu güzel etkinliğe destek ve katkılarından dolayı Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yavuz Siliğ’e ve diğer illerden gelen tüm katılımcılara desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı ise; “Bilime ve eğitime katkı sunabilecek her türlü organizasyonu desteklemekten mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. Bu manada Temel Uygulamalı Hücre Kültürü ve Moleküler Analizler Kursu’na katılmak için Amasya’mıza gelen, emek veren tüm hocalara teşekkür ediyorum” dedi.

Gerçekleşen törende kursiyerler; oldukça verimli bir eğitim aldıklarını belirterek böyle bir organizasyona katılmaktan mutluluk duyduklarını belirttiler.

Program eğiticimler ve kursiyerlere belgelerin takdim edilmesi ile son buldu.

Whatsapp Image 2022 05 28 At 163528 1

Whatsapp Image 2022 05 28 At 163528

Whatsapp Image 2022 05 28 At 163529 1

Whatsapp Image 2022 05 28 At 163529

Whatsapp Image 2022 05 28 At 163530