Merzifon Belediye Başkanı Ziyaretimiz

DOÇ. DR. YILDIRIM'DAN KARGI'YA ZİYARET

Amasya Üniversitesi Merkezi Araştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Doç. Dr. Tuba Yıldırım, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı'yı ziyaret etti.

Toplum yararına çalışmalar yürüten Doç. Dr. Yıldırım, yürüttüğü çalışmalar hakkında Başkan Alp Kargı'ya bilgi paylaşımında bulundu.

Ziyaretlerinden dolayı Yıldırım'a teşekkür eden Kargı; "Belediyemize ziyarette bulunan Amasya Üniversitesi Merkezi Araştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dç. Dr. Tuba Yıldırım, üniversitelerin eğitim öğretim yapma faaliyetlerinin yanı sıra toplum yararına çalışmalar yapmak gibi görevleri de olması hususunda Amasya Üniversitesi Merkezi Araştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Suluova Ziraat Odası arasında toprak analizi konusunda imzalanan protokolle ilgili bilgi paylaşımında bulundu" dedi.

Toprak analizinin üretim ve verimlilik açısından çok büyük öneme sahip olduğunu dile getiren Tuba Yıldırım, Amasya Üniversitesi olarak toprak analizi konusunda yetki belgesine sahip olduklarını belirterek işletmelerin ihtiyacı olan analizlerin birçoğunun laboratuvarda kar amacı gütmeden son teknoloji cihazlarla kısa sürede yapıldığına değindi.